maralstone | سنگ گرانیت مروارید مشهد , سمیعی,

رئيس اتحاديه سنگبري‌هاي مشهد

واحدهاي سنگبري شهر سنگ در آستانه تعطيلي قرار دارند

خبرگزاري فارس: رئيس اتحاديه سنگبري‌هاي مشهد و حومه گفت:
واحدهاي سنگبري شهر سنگ مشهد به دليل فشارهاي وارده از سوي شهرداري منطقه 10 مشهد در آستانه تعطيلي قرار دارند.

  • list item 1
  • list item 2
    به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، علي ميرزايي صبح امروز در جمع خبرنگاران با بيان اينكه احياي اين صنعت نيازمند 50 سال است، اظهار داشت: ادامه فشارهاي شهرداري به واحدهاي سنگبري شهر سنگ سبب تعطيلي اجباري واحدهاي توليدي اين منطقه و در نتيجه بيكار شدن بيش از يك‌هزار و 600 نفر مي‌شود كه معضلات اجتماعي بسياري را در پي دارد. رئيس اتحاديه سنگبري‌هاي مشهد و حومه تصريح كرد: شهرداري مشهد به دليل الحاق شهر سنگ به محدوده شهري شهرستان مشهد خواستار پرداخت وجوهي سنگين تحت عنوان تغيير كاربري از سوي واحدهاي توليدي اين منطقه كه مبناي محاسبه درستي ندارد، شده است. ميرزايي با اشاره به ايجاد كارگروهي در استانداري براي حل اين معضل، افزود: شهرداري منطقه 10 مشهد حتي به مصوبات اين كارگروه نيز عمل نمي‌كند و خودسرانه عمل مي‌كند. وي ادامه داد: پرداخت مطالبات شهرداري از توليدات واحدهاي صنفي شهر سنگ يكي از مصوبات اين كارگروه بود كه شهرداري نيز در آن حضور دارد، در حالي كه شهرداري منطقه 10 مشهد از اجراي اين مصوبه خودداري و به صورت خودسر عمل كرده و به بهانه‌هاي مختلف از جمله آلودگي صوتي و محيطي، سد معبر و زباله‌هاي خاص مزاحمت‌هايي با ارسال اخطاريه و پلمب واحدهاي صنفي ايجاد مي‌كند. رئيس اتحاديه سنگبري‌هاي مشهد با اشاره به نامه سازمان محيط زيست مبني بر نبود آلايندگي اين صنعت اظهار داشت: در صورت مزاحمت از جمله آلايندگي، شهروندان شهرسنگ نخستين معترضان به اين امر بودند در حالي كه از 40 سالي كه از فعاليت پر افتخار اين صنعت در اين منطقه مي‌گذرد اهالي منطقه هيچ اعتراضي به حضور واحدهاي سنگبري در منطقه نداشته‌اند. ميرزايي تصريح كرد: استانداري همواره بر محاسبه حقوق شهرداري با در نظر گرفتن حقوق قانوني گذشته هر صنف اين منطقه و مقررات جاري كشور و تفاهم ميان شهرداري و كسبه محل و در صورت نبود تفاهم ارجاع به استانداري براي حل مشكلات اين مهم تاكيد مي‌كند. رئيس اتحاديه سنگبري‌هاي مشهد و حومه افزود: استان خراسان رضوي با وجود داشتن معادن غني سنگ‌هاي معدني، سنگ از كشور چين وارد مي‌كند و منابع معدني خام خود را كه در صورت فرآوري شده كه داراي 10 برابر ارزش افزوده است را به خارج صادر مي‌كند. وي تاكيد كرد: علت صادرات سنگ‌هاي مرغوب معدني استان به صورت خام اين است كه معدن كاران ما قادر به تامين هزينه‌هاي دولتي به دليل بالا بودن هزينه‌هاي توليد خود نيستند و براي امرار معاش خود ناچار به صادرات به صورت خام هستند. در ادامه عضو هيئت مديره انجمن سنگ خراسان رضوي نيز تصريح كرد: بايد مديران شهرداري منطقه 10 مشهد بر اساس تصميمات كارگروه متشكل از استانداري، شهرداري و اتحاديه سنگبران مشهد عمل كنند و به صورت انفرادي عمل نكنند. مجيد قاسمي خاطرنشان كرد: شهرداري اين منطقه به دلايل مختلف از جمله آلايندگي درصدد تعطيل كردن واحدهاي سنگبري در شهر سنگ است در حالي كه ما وارد شهر نشديم و اين شهر بوده است كه به دليل مهاجرت ما را جذب خود كرده است و اكنون بعد از 40 سال از فعاليت واحدهاي سنگبري در اين منطقه، آنان را جريمه و وادار به تعطيلي و نقل مكان مي‌كنند. وي خاطرنشان كرد: بر اساس قانون نوسازي و حمايت از صنعت مصوب سال 83 هيئت وزيران، شهرداري و سازمان مسكن و شهرسازي مكلف هستند كه در صورت ورود منطقه‌اي به حريم شهري، به واحدهاي توليدي و صنعتي كاربري رايگان ارائه دهند و يا امكانات انتقال آنان را به جاي ديگر آماده كنند. قاسمي ادامه داد: همچنين محاسبه عوارض شهرداري در اين منطقه مبناي درست و ثابتي ندارد كه بايد براي آن چاره انديشي كرد.

صادرات سنگ گرانیت به ایتالیا !

بیشترین صادرات سنگ گرانیت به ایتالیا بوده است
    طبق آمار گمرک در 5 ماه منتهی به مردادماه سال جاری بیش از 2 هزار و 761 تن سنگ گرانیت کار نشده از کشور صادر شده است. ارزش دلاری این میزان صادرات 543,383 و ارزش ریالی آن 16,747,992,013 بوده است. لازم به ذکر است عمده صادرات این محصول به کشورهای ایتالیا ، چین ، هند و ترکمنستان بوده است

شرکت zanchettamarmi ایتالیا به دنبال داشتن نماینده در ایران

شرکت Zachettamarmi ایتالیا

  • list item 1
  • list item 2
    مدیر و مشاور اقتصادی شرکت Zachettamarmi ایتالیا: ایران کشوری هنر دوست می باشد و طراحی های مدرن با سنگ های ساختمانی موضوعی جدیدی در این زمینه است که به طور حتم در ایران نیز با استقبال روبرو خواهد شد . جیانکارلو اینسینا مدیر و مشاور اقتصادی شرکت Zachettamarmi ایتالیا و از مشاوران ارشد اقتصادی کشور کویت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت zachettamarmi ایتالیا یکی از شرکت های طراحی سه بعدی با سنگ های ساختمانی است که به ابتکار در زمینه طراحی با سنگ های ساختمانی بسیار اهمیت داده و به دنبال طراحی های نو در این زمینه است. وی افزود: این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۸۶۲ میلادی شروع کرده و زمینه کاری خود را درکشورهای اروپایی و آسیایی با قدرت بسیار زیادی گسترش داده و با شرکت در نمایشگاه هایی جهانی به عنوان یک گالری هنری بسیار قدرتمند ظاهر شده و در حال حاضر به دنبال حضوری قدرتمند در ایران است. وی تصریح کرد: ایران کشوری هنر دوست می باشد و طراحی های مدرن با سنگ های ساختمانی موضوعی جدیدی در این زمینه است که به طور حتم در ایران نیز با استقبال روبرو خواهد شد. در واقع می توان زمینه فعالیت این شرکت را موازی با فعالیت معماران مدرن دانست که در زمینه طراحی داخلی فعالیت دارند. وی افزود: شرکت zachettamarmi به دنبال اخذ نمایندگی در کشور ایران می باشد تا کار خود را همچون کشورهای دیگر با قدرت شروع کرده و به معرفی محصولات هنری خود در ایران بپردازد.

پلمب 14 واحد سنگبری در شهرری

پلمب 14 واحد سنگبری در شهرری دریافت خبر : شنبه 18 دی 1395 ساعت 13:32 زهره عبادتی با بیان این خبر گفت: پلمب این واحد های سنگبری در ادامه پایش های زیست محیطی و کنترل آلودگی در حوزه برخورد با واحدهای آلاینده انجام گرفته است .وی با اشاره به اینکه واحدهای مذکور با استقرار در بخش قلعه نو شهرستان ری مشغول انجام فعالیت بصورت غیر مجاز بودند، افزود: روز گذشته با حضور بخشداری قلعه نو و محوریت محیط زیست ، بدلیل عدم ارائه مجوز های قانونی و تغییر غیر قانونی کاربری ها و علی رغم اخطارهای قبلی به این واحدها، نسبت به پلمب آنها اقدام شد. عبادتی در پایان اظهار داشت: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری بازرسی و اجرای موارد قانونی در خصوص کلیه واحد های آلاینده در سه بخش منابع آب ، خاک و هوای این شهرستان را در دستور کار خود دارد.
سنگ گرانیت مروارید مشهد وآدرس http://maralstone.rozblog.com